.

.

<<  Dalgıç  Pompalar  >>
 
 
 
Dalgıç Pompalar,  4",  5 ",  6",  8"  ve 10" olmak üzere farklı kapasitelere sahiptirler. Kuyunun özelliğine pompa tipi değişiklik gösterir.
 

Temiz su dalgıç Pompa , hava ve su geçirmeyecek şekilde sımsıkı kaplanmış, pompa gövdesine bitişik monte motora sahip pompalara verilen genel isimdir. Herhangi bir dış hava basıncına dayanmadan kaldırması dalgıç pompaların avantajıdır.

Mekanik salmastra sistemleriyle akışkanın açık noktadan pompalanması engellenir. Pompa direkt boru, flexible boru veya tesisata bağlı olabilir. Derin sondajlarda ve kuyularda su çıkarmakta alışılmış olan tipler çok kademeli dalgıç pompalardır.

 

Pompa seçiminde dikkat edilmesi gereken durumları kısaca özetleyecek olursak; Pompa su çıkışına uygun hortum seçilmeli, Pompa elektrik bağlantısını doğru şekilde yapılmalıdır. Pompa elektrik bağlantısı yapılırken mutlaka toprak hattı bağlanmalıdır. Pompayı kesinlikle susuz çalıştırmamalıdır. Pompayı kesinlikle enerji kablosundan sarkıtmayın! Askı halatı kullanınız. Pompa çalışırken kesinlikle pompa ve suya dokunmayınız. Pompa çalışırken su hortumunun kırılmamasına dikkat ediniz. Pompayı asit, zeytinyağı, petrol gibi sıvılarda kullanmayın. Kumlu, çakıllı ve çamurlu suları çekmeyiniz. Kış aylarında suyun buz tutması halinde pompayı çalıştırmayınız. 0- Pompayı düşük voltajlarda çalıştırmayınız.Pompayı temiz su temininde kullanınız.